Türkçe Travesti Nedir ?

Türkçe Travesti Hakkında Bilgi :

Karşı cinsin kıyafetine fetişi olan kişilere travesti denir. Transvestiyerden gelmektedir, yani kıyafet değiştirme anlamına gelir. fetiş diyebiliriz. transeksüellik kesinlikle değildir.

Travesti erkek olabileceği gibi kadın da olabilmektedir. erkek kıyafeti giyen kadınlar da vardır. kadın kıyafeti giyen erkekler de.

transeksüellik ise kıyafet değiştirme işine bağlı bir durum değildir, bir cinsiyet kimliğidir. kişi kendisini hissettiği cinsiyet ile adlandırır.  Biyolojik doğum anında erkek olarak adlandırılan bir kişi kendisini kadın olarak adlandırıyorsa ya da tam tersi, kadın olarak doğmuş ama kişi kendisini erkek olarak adlandırıyorsa bu transeksüelliktir.

Travestilik ya da travestizm, genellikle cinsel haz almak amacıyla, karşı cinsin kıyafetlerini giymek. Travestilerin çoğunluğu erkektir.

Travestilik bir transgender türüdür ve sıkça transseksüellikle karıştırılır. Transseksüel, belirli bir cinsin fiziksel karakteristikleri ile doğduğu halde duygusal ve psikolojik anlamda kendisini diğer cinse ait hisseden kimsedir. Erkek ya da kadın transseksüeller cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmeden önce genellikle bir süreliğine karşı cinsin kıyafetlerini giyerler. Travestilik bir cinsel yönelim değildir. Bir travesti heteroseksüel ya da eşcinsel olabilir.

Mail Adresim ve Msn Messenger Adresim : travesti@travestiblog.biz

Değerli Arkadaşlar bu sefeki konumuz da ise travestiler hakkında birkaç düşüncemi ve görüşlerimi belirteceğim.

Bazı tür adamların sinirden travestileri öldürdüğü söyleniyordu bir aralar bunun nedeni küfür,laf söyleyişi olabilir. Nede olsa ağır abi tarzında kelimeler söylüyorlar ya o yüzdendir. Aslında iyi olanlarından bazıları fazla laf söylemezler ama travesti olarak yinede geçerler. Dediğim gibi iyi olanları ve kötü olanları vardır.Çoğunluğu cinsiyetleri erkek olmaktadır. Fransızca bir sözcükten türemiştir travesti kelimesi.Fransızcada “giysi,kıyafet” sözcüklerinin birleşiminden oluşmuştur.

Travestiler eşcinsel yada heteroseksüel olabilir. Travestilik bir cinsel yönelim olmamaktadır. Travesti olmadan önce yani ameliyat olmadan önce karşı cins kıyafetleri giyip prova yaparlar kendilerini alıştırmak için bir takım ön hazırlık yaparlar. Duygusallardır büyük bir çoğunluğu. Sürekli laf söyleyişinde bulunurlar erkekler ile sürekli küfür,argo ve benzeri kelime konuşurlar ve sonrasında hemen kavga olur.

Kot pantolon normal bir üst kıyafetleri giyiniyorlar genellikle.Kendilerini bir kadın gibi hissediyorlar bazılarınız bilir bazılarınız bilmeyebilir öğrenmek suç değil öğrenmemek suçtur. Hiç bir travestiyi çalışırken gördünüzmü fazla görmemişsinizdir kendileri genellikle cinsel yol ile çalışmaktadırlar.Bir ara karete bildikleri yönünde bir haber çıkmıştı bu haber asılsız denilmişti. İnternette ise sadece İstanbul travestileri sadece karete biliyorlar oda kavga ettikleri için koyulan bir kuralmış. Ankara travestileri ve izmir travestileri biliyormu orayı tam olarak bizde bilemiyoruz ne yazık ki ama bilseler gerçekten dahada korkutucu bir olay olabilir.

Diğer kesimlerdede bilenler çok az sayıda mevcut olabilir dediğim gibi tam olarak net bir bilgi yoktur.Kavgaları ile baya bir onları yükselticek bir iş olmuştur onlara karşı.Travestiler duygusal olabilir aslında sonuçta onlarda bir insan olup hayatlarını sürdürmektedirler.

Travestilerin bazılarının et yemiyorlar diye bir bilgi vardı internette yani vejeteryan oldukları söyleniyor bu ise biraz kafa karıştırıcı yani travestiler katı kuralları mevcut gibi gözüküyor şu durumda , et neden yemedikleri konusunda bir bilgi bulunmamaktadır.Travestilerin diğer bir özelliği ise fazla akıllı olmalarıdır. Sürekli küfür üretebilirler. Bu yüzden kavgada iyi olabiliyorlar.